Recitační soutěž a postup do krajského kola

Jako každý rok, i letos proběhla na naší škole recitační soutěž.Ve všech třídách žáci bojovali o postup do školního kola, které se uskutečnilo v únoru. Tentokrát bez účasti dětí z mateřské školky, protože měly ten den jiný program.

Úroveň byla vysoká  a všem třiceti žákům se vystoupení před spolužáky povedlo. Ti nejlepší naši školu reprezentovali  16. března v Jablonci nad Nisou v okresním kole.

Začínáme s programováním ozobotů

V sobotu 11. března proběhl první seznamovací kroužek programování ozobotů. Ozobot je miniaturní robot, který reaguje na barevné signály a představuje ideální způsob, jak začít s programováním a robotikou na úrovni základní školy.

Přebor školy v běhu na lyžích 26. 2. 2019

Na závody se přihlásilo  23 žáků školy, které jsme rozdělili do 4 kategorií. S úpravou stopy za areálem FIPOBEXU nám pomohl pan Vladimír Hušek – trenér lyžařského oddílu Skuhrov.  Čaj a obsluhu na závodech zajistili  kluci 6. třídy.

Lyžařský kurz ŠD

Tak jsem se dočkali. V pondělí  4. 2. 2019  nám začal lyžařský kurz pro děti ze školní družiny. Protože se nás přihlásilo mnoho, měli jsme kurz rozdělený na dva týdny, které měly pod zkušeným dohledem skvělí instruktoři: paní Romana Fabiánová a pan Marek Matouš.  Mladší děti  z  II. oddělení si užily první týden, kdy jim počasí přálo. Za slunečného počasí se zdatně učily sjet nejen kopec, ale také správně chytit kotvu na vleku a bez pádu se nechat vyvézt na sjezdovku. V druhém týdnu  od 11.2. probíhal kurz pro I.oddělení. Starší kamarádi se na sjezdovce už zdokonalovali, protože základy lyžování zvládli v loňském roce. První  3 dny  nám počasí moc nepřálo, ale poslední den byl slunečný.

Krajské kolo odborné soutěže „T-PROFI“ - Talenty pro firmy

Soutěž pořádá Krajská hospodářská komora Liberec s cílem podpořit polytechnickou výuky, prověřit šikovnost účastníků, prověřit „konstruktérské“ dovednosti žáků a studentů, vyzkoušet si realizaci díla v týmu a zdůraznit význam kvality odborné přípravy a prověřit spolupráci zaměstnavatelů se středními i základními školami.

Adventní návštěva Kryštofova údolí

Dne 20. 12. jsme s 3. a 4. třídou navštívili zasněžené Kryštofovo Údolí.

V malebné obci nás přivítal Jírův dřevěný betlém, jehož sochy jsou až 3 m vysoké. Slavnostní nasvícení tohoto betlému se koná každoročně v sobotu před první adventní nedělí.

Přihlásit se k odběru Základní škola Pěnčín RSS