Česko vesluje

Česko vesluje je jedním z hlavních projektů Labe arény Ústeckého kraje, který vznikl za podpory Ústeckého kraje a Českého veslařského svazu. Hlavním motivem projektu je od roku 2016 podpora veslařského sportu prostřednictví veslařských trenažerů, a to především u dětí a mládeže, ale také u široké veřejnosti.

Páteřní aktivitou projektu Česko vesluje je Školní liga ve veslování na trenažerech, tedy závodní klání mezi čtyřčlennými štafetami tvořenými žáky druhého stupně základních škol a studenty středních škol. Za neopakovatelné atmosféry mezi sebou závodí jednotlivé třídy i celé školy.

Do projektu se zapojilo více než 55 škol, z pěti krajů (Ústecký kraj, Liberecký kraj, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj a Severomoravský kraj) a celkem více než 5500 žáků a studentů.

No a 22. října zavítal tento projekt i k nám na Pěnčín. Jako první si vyzkoušeli veslování chlapci ze 6. a 7. třídy. Předvedli obrovské nasazení a vytvořili tak úžasnou atmosféru, že místo jednoho veslovacího trenažeru nám byly zapůjčeny hned dva. Takže máme pár měsíců na to, abychom zvládli všechny vypsané disciplíny. A co vy víte – třeba se dostaneme i na finálovou regatu do Národního olympijského centra ?