Příběhy našich olympioniků - mimořádný úspěch

Žáci naší školy byly v posledních měsících úspěšně zapojeni do projektu Příběhy našich olympioniků. V rámci projektu se stali spolutvůrci krátkého dokumentu a běžkařce Květe Jariové Peckové, jehož slavnostní prezentace proběhla 4.12.2019 v Praze v budově Českého rozhlasu. Bývalou olympioničku žáci poznávali nejenom jako sportovkyni, ale i jako osobnost a to vše v kontextu doby minulého režimu. Tento mimořádný úspěch našich žáků si zaslouží nejen obrovkosu pochvalu, ale i slova uznání za výborně odvedenou práci na tak obtížném úkolu. Nemenší poděkování patří vedoucímu učiteli panu Mgr. Pavlu Hadačovi. Gratulujeme!

Fotky a především samotný krátký dokumentární film naleznete na výše uvedených odkazech.

Drakiáda

V úterý 22.10.2019 proběhla ve ŠD oblíbená DRAKIÁDA. Sluníčko nám přálo, ale větřík jsme si museli přivolat. Nad Hamršticí se prohánělo hejno draků, ale aby jich na nebi zase nebylo moc, děti se v pouštění střídaly po skupinkách a tak někteří mezitím plnili tvořivé a sportovní úkoly. Za hojnou účast čekala všechny sladká odměna.

Děkujeme za pomoc paní učitelce Renatě Pospíšilové, všem rodičům i starším sourozencům.

vychovatelky ŠD

Recitační soutěž a postup do krajského kola

Jako každý rok, i letos proběhla na naší škole recitační soutěž.Ve všech třídách žáci bojovali o postup do školního kola, které se uskutečnilo v únoru. Tentokrát bez účasti dětí z mateřské školky, protože měly ten den jiný program.

Úroveň byla vysoká  a všem třiceti žákům se vystoupení před spolužáky povedlo. Ti nejlepší naši školu reprezentovali  16. března v Jablonci nad Nisou v okresním kole.

Začínáme s programováním ozobotů

V sobotu 11. března proběhl první seznamovací kroužek programování ozobotů. Ozobot je miniaturní robot, který reaguje na barevné signály a představuje ideální způsob, jak začít s programováním a robotikou na úrovni základní školy.

Přebor školy v běhu na lyžích 26. 2. 2019

Na závody se přihlásilo  23 žáků školy, které jsme rozdělili do 4 kategorií. S úpravou stopy za areálem FIPOBEXU nám pomohl pan Vladimír Hušek – trenér lyžařského oddílu Skuhrov.  Čaj a obsluhu na závodech zajistili  kluci 6. třídy.

Martinské putování

V pondělí 12. 11. jsme společně s dětmi ze ŠD putovali po stopách sv. Martina. Kůň sv. Martina za sebou nechával stopy v podobě zlatých podkov, Martin z kapsy občas vytrousil pár zlatých penízků. Podkovy nás dovedly k lesu, kde již na děti čekal nelehký úkol. Každý z dětí si měl v lese najít svou vlastnoručně vyrobenou lucerničku. Pro některé děti to byl opravdu nadlidský úkol, a tak jim s hledáním pomáhali kamarádi. Nalezené lucerničky byly postupně rozsvěcovány. Každý z dětí okouzleně pozoroval své světýlko uvnitř lucerny. Posíleni tímto zážitkem děti hledali ještě jeden poklad – pravý martinský – a to martinské rohlíčky. Stejně, jako se rytíř Martin podělil v nouzi s žebrákem o svůj plášť, podělili se i děti spravedlivě o rohlíčky…

Nechť nám teplo a světlo lucerniček prozáří nadcházející zimu.

Přihlásit se k odběru RSS - 2015