Na atletických závodech jsme bodovali

27. a 28. 11. 2018 se naše škola zúčastnila atletických závodů na jablonecké Střelnici. První den byli na řadě mladší chlapci z 6. a 7. třídy. Soutěžilo se v těchto sportovních disciplínách: sprint na 60 m, běh na 300 m a 800 m, vrh koulí, skok do dálky a do výšky, na závěr se ještě běžela štafeta 4 x 150 m. Nejlepší výsledků dosáhli Filip Hloušek, který skončil v běhu na 800 m 3. a 4. na 300 m, tím pro naší školu získal 33 bodů ze 40 možných. Mezi další úspěšné atlety bezesporu patřil Tomáš Fröhlich, který se probojoval do finále skoku dalekého a vrhu koulí.

Logická soutěž Brloh - 6. místo v kraji

Brloh je zábavná týmová soutěž pro žáky základních škol a nižších gymnázií. Soutěž má 3 internetová kola a finále je v prostorách Gymnázia Tř. Kpt. Jaroše v Brně pro 7 nejlepších týmů ze ZŠ a 7 nejlepších týmů z gymnázií. Soutěž je plná logických her.

Vánoční dílničky a soutěž ve zdobení perníčků

Spolupráce ZŠ, MŠ a obce Pěnčín na vánočním programu

Perníčky, dílničky a rozsvěcení vánočního stromečku. Tak by se dal ve zkratce popsat společný program základní školy, mateřské školy a obce Pěnčín, který proběhl v pátek 30. 11. 2018 při příležitosti nadcházejícího adventu.

Program odstartovaly vánoční dílničky na základní škole. V průběhu celého odpoledne měli rodiče s dětmi možnost vyrobit si ve škole nejrůznější vánoční dekorace. Třídy se proměnily ve vánoční dílničky a do lavic zasedli výjimečně společně s žáky i jejich rodiče.

Návštěva planetária

V úterý 20. 11. jsme (žáci 5. třídy) jeli do planetária v liberecké IQlandii. Před její budovou jsme zvedali způsobem páky auto. Uvnitř jsme šli až do 4. patra do oddělení vesmíru a došli jsme k planetáriu. Tam byl moderátor, který nás provázel programem Do vesmíru a zase zpátky. Bylo to o Mléčné dráze, vzniku Slunce a pak o jednotlivých planetách.

Slavnost slabikáře

KONEČNĚ! Konečně se prvňáčci dočkali. Přišel den „D“. Ve čtvrtek 22. listopadu je totiž čekala veliká zkouška - Slavnost slabikáře. Ve tři hodiny odpoledne byli již připraveni ve své třídě – natěšení a plní očekávání. Přišli se na ně podívat i jejich rodiče, prarodiče a někdo tu měl i sourozence. Takže třída plná lidí i nervozity.

Prvňáčci vzorně jeden po druhém nastoupili a představili se.

Druháci a třeťáci dokončili plavecký výcvik

V pátek 7. září zahájili naši žáčci povinný plavecký výcvik v Jablonci nad Nisou. Na první lekci byli po krátkém otestování plaveckých dovedností rozděleni do pěti družstev: DELFÍNCI – 13 dětí, VELRYBY – 9 dětí, RYBIČKY – 10 dětí, ŽELVIČKY – 13 dětí a KROKODÝLCI – 5 dětí. Krokodýlci a želvičky se učili hlavně splývání, skákání do vody a potápění. Rybičky, velryby a delfínci trénovali a zdokonalovali kraul, znak a prsa a učili se skákat šipku.

Přihlásit se k odběru RSS - Akce