Začínáme s programováním ozobotů

V sobotu 11. března proběhl první seznamovací kroužek programování ozobotů. Ozobot je miniaturní robot, který reaguje na barevné signály a představuje ideální způsob, jak začít s programováním a robotikou na úrovni základní školy.

Přebor školy v běhu na lyžích 26. 2. 2019

Na závody se přihlásilo  23 žáků školy, které jsme rozdělili do 4 kategorií. S úpravou stopy za areálem FIPOBEXU nám pomohl pan Vladimír Hušek – trenér lyžařského oddílu Skuhrov.  Čaj a obsluhu na závodech zajistili  kluci 6. třídy.

Krajské kolo odborné soutěže „T-PROFI“ - Talenty pro firmy

Soutěž pořádá Krajská hospodářská komora Liberec s cílem podpořit polytechnickou výuky, prověřit šikovnost účastníků, prověřit „konstruktérské“ dovednosti žáků a studentů, vyzkoušet si realizaci díla v týmu a zdůraznit význam kvality odborné přípravy a prověřit spolupráci zaměstnavatelů se středními i základními školami.

Putování za zvířátky

Na pátek 11.1.2019 jsme si naplánovali ve ŠD cestu za zvířátky. Všechny děti se sešly ve 12,30 u vchodu naší školy se zásobami dobrot, kterými chtěly zvířátkům přilepšit, protože vědí, že to mají v zimě a v mrazech těžké. Cestou hlubokým sněhem se děti brodily až ke krmelci v Alšovicích, do kterého nasypaly kaštany, jablka i mrkve. Putování bylo náročné, ale krásné a zejména poučné, akce se dětem líbila.

Adventní návštěva Kryštofova údolí

Dne 20. 12. jsme s 3. a 4. třídou navštívili zasněžené Kryštofovo Údolí.

V malebné obci nás přivítal Jírův dřevěný betlém, jehož sochy jsou až 3 m vysoké. Slavnostní nasvícení tohoto betlému se koná každoročně v sobotu před první adventní nedělí.

Na atletických závodech jsme bodovali

27. a 28. 11. 2018 se naše škola zúčastnila atletických závodů na jablonecké Střelnici. První den byli na řadě mladší chlapci z 6. a 7. třídy. Soutěžilo se v těchto sportovních disciplínách: sprint na 60 m, běh na 300 m a 800 m, vrh koulí, skok do dálky a do výšky, na závěr se ještě běžela štafeta 4 x 150 m. Nejlepší výsledků dosáhli Filip Hloušek, který skončil v běhu na 800 m 3. a 4. na 300 m, tím pro naší školu získal 33 bodů ze 40 možných. Mezi další úspěšné atlety bezesporu patřil Tomáš Fröhlich, který se probojoval do finále skoku dalekého a vrhu koulí.

Přihlásit se k odběru RSS - Akce