Družina

Putování za zvířátky

Na pátek 11.1.2019 jsme si naplánovali ve ŠD cestu za zvířátky. Všechny děti se sešly ve 12,30 u vchodu naší školy se zásobami dobrot, kterými chtěly zvířátkům přilepšit, protože vědí, že to mají v zimě a v mrazech těžké. Cestou hlubokým sněhem se děti brodily až ke krmelci v Alšovicích, do kterého nasypaly kaštany, jablka i mrkve. Putování bylo náročné, ale krásné a zejména poučné, akce se dětem líbila. 

Beseda s kronikářkou

Dnes k nám do ŠD přišla na pozvání paní Halodová, kronikářka obce Pěnčín. Beseda s ní byla poutavá a děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o tom, co vlastně KRONIKA je a proč se píše.

A v souvislosti s povídáním o zápiscích do kroniky se děti seznámily se znakem obce Pěnčín a proč je takový, jaký je a jeho historií.

Martinské putování

V pondělí 12. 11. jsme společně s dětmi ze ŠD putovali po stopách sv. Martina. Kůň sv. Martina za sebou nechával stopy v podobě zlatých podkov, Martin z kapsy občas vytrousil pár zlatých penízků. Podkovy nás dovedly k lesu, kde již na děti čekal nelehký úkol. Každý z dětí si měl v lese najít svou vlastnoručně vyrobenou lucerničku. Pro některé děti to byl opravdu nadlidský úkol, a tak jim s hledáním pomáhali kamarádi. Nalezené lucerničky byly postupně rozsvěcovány. Každý z dětí okouzleně pozoroval své světýlko uvnitř lucerny. Posíleni tímto zážitkem děti hledali ještě jeden poklad – pravý martinský – a to martinské rohlíčky. Stejně, jako se rytíř Martin podělil v nouzi s žebrákem o svůj plášť, podělili se i děti spravedlivě o rohlíčky…

Nechť nám teplo a světlo lucerniček prozáří nadcházející zimu.

 

FOTOGALERIE

Drakiáda v ŠD

V pondělí 15. října uspořádala ŠD již tradiční Drakiádu.

Počasí drakům přálo, sluníčko hřálo a vítr vál tak silný, že několika dětem vytrhnul klubko s nití z ruky. Jeden z draků se zabydlel na vysokém smrku, další drak odletěl mezi plující mraky.

Přihlásit se k odběru RSS - Družina