Rozvojová pomoc – držba fotek na podporu školy v Kambodži

Naše škola se zapojila do dražby fotek Toma Hagena, jejíž výtěžek půjde na kambodžskou školu CBE Christine. Jedná se o malou školu nacházející se v přilehlé oblasti chrámů Angkor Wat v Kambodži. Škola má 130 studentů ve věku 6-16 let. Většina z těchto dětí nemá rodiče, trpí různými chorobami nebo podvýživou. Škola byla založena v roce 2011 důchodci z Austrálie, Dougem a Christine Frewer. Po smrti Christine školu na několik měsíců v roce navštěvuje Doug či dobrodinci z ČR, včetně Petry Konečné, zakladatelky spolku Oči dokořán.

V rámci této aukce se vybralo úžasných 62 410 Kč a naše škole přispěla částkou 9293 Kč.

Hlavní podíl na to mají především žáci 5., 7., 8. třídy a učitelského sboru. Tato částka poputuje přímo do Kambodži na provoz této školy. A díky ní bude mít 130 dětí, které neměli takové štěstí, možnost na vzdělání a především lepší život. Je skvělé vidět, že jsou lidé, kteří dokážou pomoci tam, kde je to potřeba. Děkuji.

Mgr. Pavel Hadač