Slavnost slabikáře

KONEČNĚ! Konečně se prvňáčci dočkali. Přišel den „D“. Ve čtvrtek 22. listopadu je totiž čekala veliká zkouška – Slavnost slabikáře. Ve tři hodiny odpoledne byli již připraveni ve své třídě – natěšení a plní očekávání. Přišli se na ně podívat i jejich rodiče, prarodiče a někdo tu měl i sourozence. Takže třída plná lidí i nervozity.

Prvňáčci vzorně jeden po druhém nastoupili a představili se.

Program začal společnou písničkou o zvířátkách, následovaly básničky k jednotlivým písmenkům a nakonec došlo i na samotnou zkoušku ze čtení. Každý přečetl nahlas přede všemi věty napsané na lístečcích. Všichni to zvládli skvěle!!!

Pak přišli na řadu deváťáci., kteří zahráli pro malé děti pohádku O veliké řepě a slavnostně jim předali slabikáře i s věnováním. Následovalo překvapení. Vlastně dvě. První ve formě talismanu, který žáci deváté třídy vyrobili pod vedením paní učitelky Dagmar Markové a měl tvar žluté ponorky, ve které byla ukryta celá 1. třída i s paní třídní učitelkou Renatou Pospíšilovou. A druhé překvapení byl nádherný dort – otevřený sladký slabikař. Byl tak velký, že si na něm pochutnali prvňáčci a deváťáci.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě a realizaci celé akce podíleli.