Akce

MS ve veslování RačiceNaše škola se minulý školní rok účastnila projektu Česko vesluje. Byly nám půjčeny dva veslovací trenažery, na kterých mohly děti trénovat a plnit jednotlivé výzvy. Ty se potom zapisovaly do adminu. Ale velmi nás překvapilo, když jsme dostali pozvánku na MS ve veslování v Račicích, kde probíhal v rámci doprovodného programu i závod škol na veslovacích trenažerech. Školu reprezentovaly dvě posádky – za 8. třídu Nelly Neradová, Nina Konvalinová, Šimon Mastník a Petr Pulíček. V kategorii 9. tříd závodili Karolína Handlířová, Lucie Lelková, Jakub Vojtěch a Tom Zappe. S ohledem na to, že nemáme žádné vlastní trenažery, je umístění v rozplavbách příjemným překvapením. Z devíti veslic nebyli hůře než čtvrtí. Všem patří velká gratulace a díky za reprezentaci školy. Jako takový bonus byli vybráni dva členové výpravy, aby nesli vlajku Zimbabwe na večerním zahajovacím ceremoniálu. Děkujeme za tuto příležitost. Přece jenom, na MS se nepodíváte každý den.

http://ceskovesluje.cz/


Finále OVOV v Brně8. a 9. září proběhlo v Brně finále Olympijského víceboje. Přes okresní kolo v Desné a krajské kolo ve Stráži pod Ralskem se nakonec probojovala Adriana Židková ze 6. třídy, která tak jako jediná reprezentovala naši školu. V konkurenci nejlepších a nejvšestrannějších sportovců z celé České republiky obsadila krásné 24. místo se ziskem 5830 bodů. V pauzách mezi disciplínami si mohli všichni vyzkoušet množství aktivit v olympijské vesničce. Po celou dobu se o závodníky starala Policie ČR a na stanovištích dohlíželi členové Armády ČR. Velkým lákadlem byla možnost potkat naše současné i bývalé olympioniky, kteří během závodů procházeli mezi jednotlivými stanovišti a povídali si s žáky. Ti měli možnost získat i jejich fotografie s podpisy. Zkrátka republikové finále je opravdu nádherná a prestižní akce. Uvidíme, snad do Brna podíváme i příští rok – už je to jenom na našich sportovcích a jejich snaze, vůli a trpělivosti. Adrianě ještě jednou gratulujeme a popřejeme štěstí do dalšího ročníku.

http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/
Organizace začátku školního roku 2022/2023Harmonogram celého školního roku naleznete v sekci ŠKOLA – ORGANIZACE ŠKONÍHO ROKU ZŠ

 • První školní den je ve čtvrtek 1. září
  • Prvňáčci mají sraz před školou v 8:00 –  pozvánka pro prvňáčky
  • Všechny ostatní třídy mají 1 třídnickou hodinu od 7:30, následně odcházejí domů
  • Bez ŠD
 • Druhý školní den je v pátek 2. září
  • 1. stupeň – 4 vyučovací hodiny
  • 2. stupeň – 5 vyučovacích hodin
  • ŠD v běžném provozu
 • Dodatečný kurz plavání za covid pro 4. a 5. třídu
  • Od 6. září – 21. září 2022
 • Obědy: změna: všichni dosavadní strávníci se musí opětovně nahlásit v ŠJ, noví strávníci se přihlásí v ŠJ (přihláška ke stravování – ZDE)
 • Rozvrhy žáků jsou k dispozici na Bakaláři
 • Třídní schůzky: středa 7. září 2022, 1. stupeň od 15:15, 2. stupeň od 16:00

 


Exkurze 8. a 9. třídy – Muzeum a galerie LiberecV měsíci dubnu a květnu žáci 8. třídy navštívili Severočeské muzeum v Liberci. Absolvovali zde v doprovodu lektorky výstavu fotografií významného českého fotografa Josefa Sudka. Následně po seznámení s technikou „suché jehly“ si vyryli a vytiskli své vlastní návrhy. Nakonec následovala samostatná prohlídka stálé expozice. 

V měsíci červnu žáci 9. třídy rovněž navštívili Severočeské muzeum se stejným programem. Následně pak dívky měly program v Galerii – Lázně, kde s pomocí lektorky vytvářely svá díla a vytvářely vlastní výstavu. Chlapci absolvovali spaní učitelkou Drobíkovou a průvodcem prohlídku Technického muzea.

Myslím, že žáci byli spokojení a tyto exkurze obohatily jejich estetické vnímání a poznávání kulturního dědictví.                                                          

Dagmar MarkováExkurze 4. a 5. třídy do skanzenu v Přerově nad LabemDne 16. června jsme my žáci 4. a 5. třídy byli v Polabském národopisném muzeu v Přerově nad Labem. Paní průvodkyně nás provedla školou a krásnými světnicemi domů. Ve skanzenu byla i mlékárna, kovárna, sušírna. O domech jsme se dozvěděli důležité informace. Poté nám paní učitelky rozdaly pracovní listy s úkoly. Ty jsme mohli dělat po skupinách. Když jsme úkoly splnili, mohli jsme si něco koupit. Byl zrovna krásný den a bylo horko. Krásně jsme si to užili.                     

Adam Badin

https://eu.zonerama.com/zspencin/Album/8554179

 


Atletika Malá SkálaVe čtvrtek 9.6. se naši sportovci zúčastnili tradičních atletických závodů na Malé Skále, kde jsme obhajovali prvenství z minulých ročníků. Počasí nám navzdory špatné předpovědi přálo a panovaly skoro ideální podmínky. Už od začátku bylo jasné, že tentokrát to bude hodně těsné. Během dopoledne jsme se přetahovali o první místo s domácími závodníky. V jednotlivcích jsme získali hned několik medailí. Tu nejcennější vybojovali Tereza Těhníková, Tomáš Pfeifer, Zuzana Nagyová a Agáta Růžičková. Při vyhlášení se ale ukázalo, že ani to na obhajobu stačit nebude a putovní pohár zůstane po letech na Malé Skále. Nakonec se však ukázalo, že došlo k chybě při sčítání bodů a trofej přece jenom putovala na Pěnčín. Naši atleti si zaslouží velké poděkovaní za jejich výkony a nasazení.


Branný kurz 8. třídy – HřmenínV úterý 24.5. odjela 8. třída na branný kurz do malé vesničky Hřmenín, která leží na půl cesty mezi Dolním Bousovem a Jičínem. Cílů bylo opravdu hodně – poznávat krajinu, orientovat se v mapě, naučit se něco o léčivých rostlinách, vázat nejdůležitější uzly, poskytnout první pomoc nebo dozvědět se něco o místních památkách a zajímavých místech. Tím hlavním cílem však byla spolupráce v menších skupinkách, ve kterých plnili jednotlivé úkoly, ale měli si i sami vařit. Zkrátka umět se o sebe postarat. Pro někoho to rozhodně byly náročné čtyři dny, kdy musel vystoupit ze své komfortní zóny. Jiní byli nadšení a podobný režim jim nedělal naprosto žádné problémy. Každopádně kurz zvládli úplně všichni a snad se i něco naučili nebo dozvěděli.