Projektový týden na téma Hory

Minulý týden se nesl ve znamení dobývání hor. Tentokrát byla cílem naší expedice třetí nejvyšší hora světa – Kančendženga. K jejímu zdolání bylo potřeba 2 147 výlezů na tyči nebo na boulderu. Ale toto číslo jsme nakonec o dost překonali, protože díky obrovskému nasazení a snaze bylo těch výlezů neuvěřitelných 6 261. Nejaktivnějším lezcem se stal Lukáš Kubánek ze 7. třídy.

Součástí tohoto týdne byl i projektový den, kdy se žáci podívali na hory z pohledu dějepisu, přírodopisu, zeměpisu, fyziky a matematiky. Následně vyráběli nádherná díla, která se ve čtvrtek dražila (fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE). Výtěžek z celé akce (nádherných 25 000 Kč) putoval na konto základní školy v České Vsi, která byla značně postižena během nedávných povodní.

Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli.

Zanechte odpověď

Můžete je použít HTML štítky a atributy