Zájezd do Londýna 2023

Po covidové přestávce se naše škola mohla vrátit k organizaci zahraničního zájezdu v 9. třídě. Letošní školní rok jsme opět nabídli Londýn s leteckou dopravou a v britské metropoli jsme strávili 4 dny.

Během našeho pobytu jsme navštívili ty nejznámější místa a památky v centru města. Udělali jme si výlet na nultý poledník v Greenwich, navštívili jsme některé galerie a muzea. Každý den jsme jezdili metrem, svezli jsme se ve dvouposchoďovém autobusu, vlakem i nadzemní dráhou.

Chvilku nám trvalo, než jsme si zvykli na zdejší způsob života a rychlé tempo, ve kterém velkoměsto žije, nicméně třetí den jsme byli již úplní Londýňané. Žáci si samostatně nakupovali a objednávali jídlo nebo se museli orientovat na rychlých přestupech v metru. Vyzkoušeli si první konverzace s cizinci z různých koutů světa.

Věříme, že tento zájezd nebyl pro žáky jen výbornou jazykovou příležitostí, ale také příležitostí poznat život a lidi v moderním multikulturním městě.