Turistický kurz 6. třídyMinulý týden se uskutečnil historicky první turistický kurz 6. třídy. Dlouho jsme přemýšleli, kam vyrazit. Volba nakonec padla na Teplice nad Metují a z reakcí všech zúčastněných to vypadá, že jsme měli šťastnou ruku.

První den, hned po příjezdu, jsme vyrazili na rozhlednu Čáp a zříceninu hradu Skály, odkud jsme zamířili na naší základnu v penzionu Tara. Druhý den byl asi nejnáročnější, čekalo nás necelých 20 kilometrů Teplickými a Adršpašskými skálami. A pro ty, kteří by toho neměli dost, byl v plánu ještě Křížový vrch. Poslední, třetí den, byla v plánu cesta kolem Ostaše.

Celý kurz byl v jedné věci netradiční – žáci sebou neměli mobilní telefony. Ano, čtete správně – tři dny bez mobilního telefonu. A šlo to i bez něj. Sportovalo se, lezlo po skalách, provozoval se parkour, hrály deskové hry, plnily se úkoly a pracovní listy, poznávaly se stromy a hlasy ptáků, ale co je vůbec nejdůležitější – děti si mezi sebou povídaly a sdělovaly zážitky, kterých měly najednou spoustu. Na pár dní měly možnost zažít dětství jejich rodičů a prarodičů. 

FOTOGALERIE