Beseda s Jirkou JežkemV pondělí 4.3. na naší školu zavítala vzácná návštěva – nejúspěšnější cyklista paralympijské historie, Jiří Ježek. Kdo by ho neznal, tak Jirka je šestinásobný paralympijský vítěz a šestinásobný mistr světa. Zároveň se dokázal dostat i mezi zdravé cyklisty a startoval i na slavné Tour de France. 

Nejdříve povyprávěl žákům o svém životě a potom zbyl čas i na dotazy. Ty se nakonec protáhly a z plánované hodinky byly hned dvě. Jirka je neskutečně inspirativní a pozitivní člověk, který mnoha lidem změnil život. Během besedy zaznělo několik zajímavých myšlenek. Dovolte mi pár z nich uvést. 

„…ale zase blbá věc jako úraz. Je to něco, co tě posílí, ponaučíš se z toho. A k tomu životu to patří.“

„Ty prohry jsou strašně důležité. Musíte z toho vyjít silnější, poučit se z toho, abyste vyhráli největší závod.“

„Je strašně důležité oklepat se z porážek, drobných porážek. Ty porážky vás furt budou provázet.“

Jak bojovat se strachem? „Mě vždycky pomohlo nahrát si do hlavy, v čem jsem silnej.“

Jsme moc rádi, že pozvání přijal, tahle slova by si měl poslechnout každý.