Beseda s paní Květou Jeriovou – PeckovouVe čtvrtek 27. 2. na naší školu zavítala vzácná návštěva – několikanásobná olympijská medailistka Květa Jeriová – Pecková. Měli jsme to štěstí s ní spolupracovat na projektu Příběhy našich olympioniků. Po jeho skončení se paní Pecková nabídla, že by ráda přijela k nám a uspořádali bychom menší besedu. Z menší besedy se nakonec stala akce pro 5. – 9. třídu. Jelikož je paní Pecková bývalá učitelka, probírali jsme například téma škola a vrcholový sport, fair play, ale zabrousili jsme i do více filozofických témat. Například vztah dnešních dětí ke sportu a pohybu nebo změny v dnešní společnosti. Celá beseda utekla opravdu rychle, bohužel se nedostalo na některé dotazy od dětí, kterých bylo skutečně hodně. Tak snad bude ještě příležitost a paní Pecková k nám ještě zavítá. Protože je to velice inspirativní člověk s obrovskými zkušenostmi a přehledem. Bylo nám velikou ctí.

Na fotky z této akce se můžete podívat zde