Druháci a třeťáci dokončili plavecký výcvikV pátek 7. září zahájili naši žáčci povinný plavecký výcvik v Jablonci nad Nisou. Na první lekci byli po krátkém otestování plaveckých dovedností rozděleni do pěti družstev: DELFÍNCI – 13 dětí, VELRYBY – 9 dětí, RYBIČKY – 10 dětí, ŽELVIČKY – 13 dětí a KROKODÝLCI – 5 dětí. Krokodýlci a želvičky se učili hlavně splývání, skákání do vody a potápění. Rybičky, velryby a delfínci trénovali a zdokonalovali kraul, znak a prsa a učili se skákat šipku.

Děti se na plavání každý týden moc těšily. Výuka je bavila a za odměnu se mohly svézt na tobogánu. Po deseti týdnech byly u každého vidět velké pokroky. Krokodýlci se naučili potápět hlavu, splývat a někteří uplavali první metry v malém bazénu. Želvičky se naučily splývat, lovit puk, skákat do hloubky a uplavaly několik metrů ve velkém bazénu. Rybičky se naučili skákat šipku, plavat kraul a znak a lovit puk z 1,4m. Z prvních uplavaných 15 m bylo po desáté lekci 300 – 400m. Velryby se naučily kraul, znak i prsa a plavání pod vodou. I u nich došlo k výraznému navýšení počtu uplavaných metrů. Nejlépe na tom byli delfínci. Ti zdokonalovali všechny zmiňované plavecké styly a na závěrečné lekci plavali 20 min vytrvalost. Většina uplavala 500 – 600m. Po posledním testování v pátek 16. listopadu mohli všichni za odměnu na vodní atrakce. Na dětech bylo vidět, že se vody nebojí a náramně si to užívaly. Své plavecké úspěchy mají všichni účastníci zaznamenané na mokrém vysvědčení.

FOTOGALERIE