Exkurze 8. a 9. třídy – Muzeum a galerie LiberecV měsíci dubnu a květnu žáci 8. třídy navštívili Severočeské muzeum v Liberci. Absolvovali zde v doprovodu lektorky výstavu fotografií významného českého fotografa Josefa Sudka. Následně po seznámení s technikou „suché jehly“ si vyryli a vytiskli své vlastní návrhy. Nakonec následovala samostatná prohlídka stálé expozice. 

V měsíci červnu žáci 9. třídy rovněž navštívili Severočeské muzeum se stejným programem. Následně pak dívky měly program v Galerii – Lázně, kde s pomocí lektorky vytvářely svá díla a vytvářely vlastní výstavu. Chlapci absolvovali spaní učitelkou Drobíkovou a průvodcem prohlídku Technického muzea.

Myslím, že žáci byli spokojení a tyto exkurze obohatily jejich estetické vnímání a poznávání kulturního dědictví.                                                          

Dagmar Marková