Matematicko-geografická soutěžVe středu 27.9.2023 proběhl 5.ročník matematicko-geografické soutěže tříčlenných družstev 9.tříd. Soutěží mezi sebou družstva čtyř okolních škol: ZŠ Pelechovská a ZŠ Školní ze Železného Brodu, ZŠ Zásada a ZŠ Pěnčín. Soutěž probíhá v lese, kde se žáci musí orientovat podle busoly a řešit složité matematické úlohy. Z celkem osmi družstev s doprovodem paní učitelky Lucie Židkové naše dva týmy z 9.třídy dopadly nejlépe. Družstvo dívek ve složení: Zuzana Nagyová, Amálie Špidlenová a Anna Štrynclová se umístilo s rekordním počtem bodů na 1.místě. Družstvo chlapců ve složení: Vojtěch Halama, Patrik Nikodým a Petr Pulíček se umístilo na krásném 3.místě. Žáci si ze soutěže odvezli nejen cenné odměny, ale i zkušenosti, které se jim budou hodit na přijímacích zkouškách na střední školy. Všem děkujeme za výbornou prezentaci školy a za krásné umístění.