Na atletických závodech jsme bodovali

27. a 28. 11. 2018 se naše škola zúčastnila atletických závodů na jablonecké Střelnici. První den byli na řadě mladší chlapci z 6. a 7. třídy. Soutěžilo se v těchto sportovních disciplínách: sprint na 60 m, běh na 300 m a 800 m, vrh koulí, skok do dálky a do výšky, na závěr se ještě běžela štafeta 4 x 150 m. Nejlepší výsledků dosáhli Filip Hloušek, který skončil v běhu na 800 m 3. a 4. na 300 m, tím pro naší školu získal 33 bodů ze 40 možných. Mezi další úspěšné atlety bezesporu patřil Tomáš Fröhlich, který se probojoval do finále skoku dalekého a vrhu koulí.

Na medailové umístění sice nedosáhl, ale i tak získal pro naši školu hodně bodů. Krásné 13. místo ze 30 startujících obsadil Tomáš Kryčfalušij v běhu na 800 m. Nesmíme zapomenout na Filipa Šenka, který si ve skoku vysokém vytvořil své osobní maximum, když skočil 122 cm a obsadil také 13. místo. Velké překvapení se zrodilo ve štafetách (Fröhlich, Kryčfalušij, Hetsko, Hloušek), kde jsme vyhráli první rozběh a z celkových 17 štafet obsadili 7. místo. Celkové 7. místo z 11 škol je skvělým výsledkem a také příslibem do budoucna.

Druhý den jeli do Jablonce naše atletky z 8. a 9. třídy. Ani ony se neztratily a v konkurenci 8 škol skončily na krásném 5. místě. Nejvíce bodů získala Monika Jakouběová, když skončila 3. v běhu na 60 m a 5. ve skoku do dálky. Těsně pod finálovou čarou skončila Nikola Klacková ve vrhu koulí. Na 1500 m zase obsadila skvělé 6. místo Karolína Hübnerová. 5. dokonce skončila Anna Hartlová ve skoku do výšky. Ale největší senzace se zrodila v běhu na 300 m, kde Marie Havlasová šokovala bronzovým umístěním.

Tímto bych chtěl všem poděkovat za vynikající reprezentaci školy. Jejich výsledek je to cennější, že naše škola nemá zázemí pro trénink některých disciplín a i přesto v takové konkurenci naši sportovci obstáli. Nezbývá než doufat, že se časem dočkáme vysněného víceúčelového hřiště, kde si žáci budou moci vyzkoušet a natrénovat například skok do dálky nebo sprinty ze startovních bloků přímo na tartanu.