Pekařův pohár

Ve středu 6.4.2022 se čtyři vybrané žákyně 7.třídy zúčastnily vědomostní soutěže Pekařův pohár. Třemi vítězstvími a jedním druhý místem vyhrály žákyně naší školy celkově 1. místo.

Pekařův pohár je vědomostní soutěž pořádaná každý rok v Jenišovicích. Soutěže se zúčastní vždy tři školy – Pěnčín, Jenišovice, Malá Skála. Soutěží se ve čtyřech předmětech – matematika, český jazyk, zeměpis, přírodopis.

Ve středu po první vyučovací hodině jely žákyně – Zuzana Nagyová, Adina Růžičková, Amálie Špidlenová a Anna Štrynclová s paní učitelkou Jitkou Drobíkovou do ZŠ Jenišovice.

V první části se soutěžilo v českém jazyce a v matematice.

Za český jazyk zastupovaly Amálie Špidlenová a Adina Růžičková. Napsaly nejlepší sloh a k tomu přidaly správně vyřešená cvičení. Zajistili tím 1.místo v českém jazyce.

Za matematiku zastupovaly Zuzana Nagyová a Anna Štrynclová. Vypracovaly   tři správné úlohy z pěti, čímž zajistili i v matematice 1.místo.

V druhé části se soutěžilo v zeměpisu a v přírodopisu.

Za zeměpis zastupovaly Amálie Špidlenová a Adina Růžičková. Soutěžilo se ve hře Riskuj, kde získlaly 15 bodu, tím nám zajistily 2. místo.

Za přírodopis zastupovaly Anna Štrynclová a Zuzana Nagyová. Soutěž byla v podobě poznávání živočichů – učivo 6. a 7. třídy. Správnými odpověďmi zajistili 1.místo.

Děvčata si celý den náramně užily a ve školní jídelně v Jenišovicích se i naobědvaly.

Gratulujeme a přejeme si tento výsledek zopakovat i příští rok.