Okresní kolo OVOV DesnáV úterý 19. 4. 2022 se naše škola zúčastnila okresního kola Olympijského víceboje, které se tentokrát nekonalo v Železném Brodě, ale poprvé v Desné. Místní základní škola nabízí skvělé podmínky a zázemí pro podobná sportovní klání. Na soutěžící bylo připraveno 5 disciplín – trojskok, hod medicinbalem, švihadlo, kliky a také si mohli vybrat mezi během na 1000 metrů a driblingem mezi metami po dobu 2 minut. Každá ze zúčastněných škola mohla postavit celé družstvo (4 chlapci a 4 dívky), ale i vyslat pouze jednotlivce. Pěnčínské družstvo (T. Těhníková, E. Hubal, Z. Nagyová, A. Špidlenová, M. Mrkvička, T. Kocour, M. Šťastný a T. Pfeifer) se nakonec umístilo na 2. místě, což nám zaručuje postup do krajského kola, které se bude konat ve Stráži pod Ralskem. Z jednotlivců postoupili ještě P. Pulíček, D. Židek, T. Helísek a A. Židková. Z celé výpravy 17 žáků jich 12 postoupilo do dalšího kola, což je obrovský úspěch. Každému z nich gratuluji a také děkuji všem za nasazení, bojovnost a jejich výkony. Držte nám palce 6. 5. 2022 na krajském kole ve Stráži. 

Fotogalerie našich medailistů