Krajské finále OVOVNa krajském kole OVOV, které se konalo v nádherném areálu základní školy ve Stráži pod Ralskem, už byla o poznání větší konkurence.  Přece jenom se zde sešli nejlepší mladí sportovci Libereckého kraje. Oproti okresnímu kolu je to krajské více atletické – na závodníky tu čekal běh na 60 m, 1000 m, skok do dálky a hod míčkem. To vše doplněné o lehy sedy a přítahy. Na jeden den je toho opravdu dost. A jak si vedli naši žáci? Tým ZŠ Pěnčín skončil na pěkném 6. místě z 11 škol. Na 5. místo nám chybělo pouhých 100 bodů. Z jednotlivců si nejlépe vedla Adriana Židková, která vyhrála svoji kategorii a postoupila do zářijového republikového finále, které se bude konat tradičně v Brně. Pěkného umístění dosáhl ještě Tomáš Pfeifer, který skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Tomáš Helísek byl také 4., Tomáš Kocour 6. a Tereza Těhníková 7. S výkony i umístěním můžeme být určitě spokojeni, i když do dalších ročníků máme co zlepšovat. Adrianě držte v září palce, aby se v konkurenci nejvšestrannějších sportovců co nejlépe umístila.