Projekt Ryby – 4. třídaPod vedením paní učitelky Landové se 16.1. 2024 uskutečnila projektová hodina přírodovědy na téma „Ryby“. Hned první hodinu se čtvrťáci „ponořili“ pod hladinu fascinujícího mořského světa, což s sebou přineslo nádech dobrodružství. S využitím projekce na strop se žáci seznámili s různými mořskými živočichy a dozvěděli se o nich řadu zajímavých informací. S pracovními listy si následně upevnili znalosti také o sladkovodních rybách.

Součástí projektu byla i soutěž, při které děcka poznávala nejznámější ryby na základě jejich popisu a následného obrázku. Na závěr se ve třídě doslova vznášela kreativita zleva zprava. Každý žák si totiž namaloval vlastní akvárium a pečlivě do něj umístil různé předměty, aby se tam jejich rybkám líbilo.
A co na to děti? Jedna krásná reakce za všechny: „Paní učitelko, dneska jsme měli školu hrou, jako za pana Komenského…“

Video ZDE