MČR v HopballuDne 5.11.2021 se na naší škole konalo historicky 1. mistrovství České Republiky a zároveň 1. mistrovství světa v Hopballu. Jedná o poměrně nový sport, který se chystáme rozšířit do světa a jednou třeba i na Olympijské hry. Hopball hrají dva hráči a jedinou pomůckou je reakční míček. Jeho pravidla jsou jednoduchá.

1) Hráči od sebe stojí 1-2 metry

2) Na střídačku pouštějí reakční míček z úrovně očí soupeře (bez naznačování nebo klamání)

3) Při puštění míčku hráč o krok ustoupí, aby nebránil soupeři v chycení

4) Míček musí být chycen pouze jednou rukou, bez doteku těla

5) Při nezachycení míčku získává soupeř 1 bod

6) Kdo získá 5 bodů, vyhrává

A jak první mistrovství dopadlo? Celkem se ho zúčastnilo 7 dívek a 15 chlapců. Dívky měly dvě tabulky, jejichž vítězky si to mezi sebou rozdaly o první titul mistryně ČR. Do finále se dostala Leona Hujerová z 8. třídy a proti ní nastoupila Johana Macková ze 6. Dramatické utkání nakonec vyhrála Johana a domů si odnesla jak diplom, tak i pohár pro vítězku turnaje. Ještě doplním, že třetí skončila Lucie Lelková z 8. třídy.

 

To chlapci měli tabulky tři, takže o stupně vítězů bojovali pouze první v tabulce. Z tabulky A postoupil do finálové skupiny Vít Novotný ze 6. třídy, z B tabulky Matěj Schwarz z 8. a z poslední tabulky, která byla oproti očekáváním neskutečně vyrovnaná, postoupil o skóre Michal Hetsko. Ten nakonec potvrdil roli papírového favorita a s oběma soupeři si poradil 5:2. I on si domů odnesl titul prvního šampiona, diplom a originální pohár. Vítězům gratuluji a všem ostatním děkuji za účast a vytvoření úžasné atmosféry.