Škola bude vystavovat žádosti o ošetřovné

Vážení rodiče,

od pondělí 16. 3. 2020 budeme vystavovat rodičům, kteří zůstávají s dětmi do 10 let doma, žádost o ošetřovné. Pokud budete žádat o vystavení (potvrzení) žádosti, napište email na skola@zspencin.cz, do předmětu emailu uveďte prosím OČR + příjmení a jméno žáka, dále do emailu napište ještě jednou celé jméno žáka, třídu, telefonní kontakt na Vás. My Vám žádost vystavíme, potvrdíme a zašleme Vám ji emailem zpět.

Dle informací od ČSSZ: Nárok na ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření dětského výchovného zařízení uplatňuje zaměstnanec tiskopisem „Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy)“ , který mu vydá ve 2 vyhotoveních výchovné zařízení (škola), které dítě navštěvuje.  Druhé vyhotovení tiskopisu je pro případ, že se rodiče při péči střídají; jinak postačuje jedno vyhotovení.  Zaměstnanec doplní část B tiskopisu a předá ho neprodleně svému zaměstnavateli, který pak podklady pro výplatu dávky předá dále příslušné OSSZ.  Dávku vyplácí OSSZ (příslušná podle sídla zaměstnavatele či jeho účtárny), a to nejpozději do 1 měsíce následujícího po dni, v němž jí byly doručeny řádně vyplněné podklady.

Rodič (jiný pečující) musí být jako zaměstnanec účasten nemocenského pojištění. Dítě, které nemůže navštěvovat toto zařízení je mladší 10 let. Bude-li o dítě pečovat někdo jiný než jeho rodič (např. babička), je podmínkou nároku, že s dítětem žije  ve společné domácnosti.

U osoby samostatně výdělečně činné nárok na ošetřovné nevzniká, ani pokud je dobrovolně přihlášena  k nemocenskému pojištění.

V případě potřeby neváhejte dálkovým způsobem kontaktovat školu.