Soutěž s Eurocentrem Liberec

Nabízíme jednoduchou aktivitu pro žáky ZŠ, a to kvíz „Zajímavosti Evropy“. Za jeho vyplnění mohou žáci vyhrát hodnotné deskové stolní hry. Kvíz je zaměřen na nejrůznější zajímavosti a kuriozity ve vybraných evropských zemích. Ke každé otázce mají vždy 3 nápovědy a vybírají ze 3 možností.

Stačí zodpovědět 10 otázek na stránkách Eurocentra Liberec na tomto odkaze. Ke kvízu existuje i facebooková událost, kde budeme pravidelně zveřejňovat nejrůznější zajímavosti z evropských států, které žákům mohou pomoci při odpovídání na otázky. Soutěž trvá do konce května a je pořádána k příležitosti oslav Dne Evropy 9. května. Nejlepší tři vylosovaní soutěžící s nejvíce správnými odpověďmi vyhrají hodnotné deskové stolní hry.