Technický kroužek poprvé na soutěži VEX IQ SLAPSHOTFOTOGALERIE

Naše škola se poprvé zúčastnila žákovské soutěže v oblasti robotiky. Na soutěži VEX IQ Slapshot, která se konala 21. června 2023 v Praze v O2 aréně, jsme se zúčastnili s žáky z 5., 6. a 7. třídy. Celý den nabídl spoustu vzrušení a soutěžního ducha. Nicméně, hned na začátku jsme narazili na problém s inspekcí našeho robota, který jsme pro soutěž pečlivě připravovali. Bohužel, hřídel u kol nám přesahovala o jeden centimetr a časový tlak nám nedovolil ho opravit. Museli jsme se spolehnout na náhradního robota, který však neuměl to samé jako ten, který neprošel inspekcí.

Soutěž se skládala ze 5 kol, během nichž se dva týmy snažily dosáhnout co nejvyššího počtu bodů. Bylo však povzbudivé vidět, jak i přes soutěživost všichni týmy navzájem pomáhaly, aby každý dosáhl co nejlepšího výsledku. Atmosféra byla velmi příjemná a přátelská. I když jsme byli soupeři, vědomí toho, že jsme společně v této soutěži, nám vytvořilo pouto a podporu mezi všemi týmy.

Navzdory všem těmto problémům jsme se dokázali umístit na 16. místě z celkových 28 týmů. Byl to úspěch, který jsme si zasloužili po veškerém úsilí a tvrdé práci. I přes všechny překážky jsme z této soutěže odjeli domů plní vzpomínek a cenných zkušeností. Naučili jsme se nejenom důležité dovednosti v oblasti robotiky, ale také to, jak spolupracovat, podporovat se navzájem a být součástí soutěžního týmu.

Tato soutěž byla skvělým zážitkem pro všechny zúčastněné a budeme na ni dlouho vzpomínat. Děti se nejenom přímo zapojily do soutěže, ale také získaly nové přátele a rozšířily své obzory. Jsme hrdí na naše úsilí a výsledky a těšíme se na další soutěže, které nás čekají v budoucnosti.