Začínáme s programováním ozobotůV sobotu 11. března proběhl první seznamovací kroužek programování ozobotů. Ozobot je miniaturní robot, který reaguje na barevné signály a představuje ideální způsob, jak začít s programováním a robotikou na úrovni základní školy.

Škole se podařilo zajistit prostředky na kroužek skrze projekt MAP 2, a tak mají žáci kroužek zdarma. Škola taktéž získala minigrant nadace JABLOTRON na nákup dalších ozobotů, a tak bude postupně možné zapojit pomůcku i do běžné výuky.

Lektorem kroužku je bývalý žák školy Bc. Jan Tichý. Přestože přišla nabídka tohoto kroužku až v druhé části školního roku, tak o něj byl mezi žáky poměrně veliký zájem a vytvořili jsme mladší a starší skupinu účastníků. Z prvního setkání odcházeli žáci plní nadšení, a tak doufáme, že se nám jejich radost z prvních základů programování podaří udržet a  budeme naše aktivity v tomto oboru postupně rozvíjet.

FOTOGALERIE