Finále OVOV v Brně8. a 9. září proběhlo v Brně finále Olympijského víceboje. Přes okresní kolo v Desné a krajské kolo ve Stráži pod Ralskem se nakonec probojovala Adriana Židková ze 6. třídy, která tak jako jediná reprezentovala naši školu. V konkurenci nejlepších a nejvšestrannějších sportovců z celé České republiky obsadila krásné 24. místo se ziskem 5830 bodů. V pauzách mezi disciplínami si mohli všichni vyzkoušet množství aktivit v olympijské vesničce. Po celou dobu se o závodníky starala Policie ČR a na stanovištích dohlíželi členové Armády ČR. Velkým lákadlem byla možnost potkat naše současné i bývalé olympioniky, kteří během závodů procházeli mezi jednotlivými stanovišti a povídali si s žáky. Ti měli možnost získat i jejich fotografie s podpisy. Zkrátka republikové finále je opravdu nádherná a prestižní akce. Uvidíme, snad do Brna podíváme i příští rok – už je to jenom na našich sportovcích a jejich snaze, vůli a trpělivosti. Adrianě ještě jednou gratulujeme a popřejeme štěstí do dalšího ročníku.

http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/