MS ve veslování RačiceNaše škola se minulý školní rok účastnila projektu Česko vesluje. Byly nám půjčeny dva veslovací trenažery, na kterých mohly děti trénovat a plnit jednotlivé výzvy. Ty se potom zapisovaly do adminu. Ale velmi nás překvapilo, když jsme dostali pozvánku na MS ve veslování v Račicích, kde probíhal v rámci doprovodného programu i závod škol na veslovacích trenažerech. Školu reprezentovaly dvě posádky – za 8. třídu Nelly Neradová, Nina Konvalinová, Šimon Mastník a Petr Pulíček. V kategorii 9. tříd závodili Karolína Handlířová, Lucie Lelková, Jakub Vojtěch a Tom Zappe. S ohledem na to, že nemáme žádné vlastní trenažery, je umístění v rozplavbách příjemným překvapením. Z devíti veslic nebyli hůře než čtvrtí. Všem patří velká gratulace a díky za reprezentaci školy. Jako takový bonus byli vybráni dva členové výpravy, aby nesli vlajku Zimbabwe na večerním zahajovacím ceremoniálu. Děkujeme za tuto příležitost. Přece jenom, na MS se nepodíváte každý den.

http://ceskovesluje.cz/