Londýn 2019

Devátá třída vyrazila v termínu 17. – 21. května na školní letecký zájezd do Londýna (FOTOGALERIE) ověřit své znalosti angličtiny. Pobyt zahrnoval celou řadou praktických úkolů, kdy museli žáci použít anglický jazyk v praxi, a tak si mohli všichni vyzkoušet to, co se ve škole naučili. Na programu nechyběly nejznámější pamětihodnosti, muzea a atrakce. Každý z žáků hodnotil jako nejlepší něco jiného, nejčastěji byl zmiňován úžasný výhled z Londýnské kola, setkání s celebritami a superhrdiny v muzeu voskových figurín, dechberoucí artefakty Britského muzea, Trafalgarské náměstí, nakupování na Oxford Street, nebo zkrátka kulinářský zážitek v „sněz, co můžeš“ pizzerii.

Londýn jsme projeli křížem krážem všemi možnými dopravními možnými prostředky – metrem, dvouposchoďovým autobusem, vlakem, nadzemní dráhou a samozřejmě také hodně pěšky. Ochutnali jsme část z široké palety rychlého občerstvení, která reprezentuje kulturní rozmanitost britské metropole, nechyběl ani piknik v Hyde Parku. Na několik dní jsme se nechali vtáhnout do vzruchu velkoměsta, poznali jeho pestrost a barevnost, ale také neustálou uspěchanost.

Věřím, že na tomto školním zájezdu poznali žáci „kus světa“ a třeba se někdo z nich na Britské ostrovy ještě v budoucnu vrátí.

Mgr. Martin Zicháček