Projektový den na podporu M/ICT gramotnosti

25. 11. 2021 proběhl na naší škole projektový den na podporu matematické a informační gramotnosti. Pro žáky 2. stupně byl připraven program na čtyřech stanovištích, kde měli řešit úlohy zaměřené na aplikaci matematiky a logiky.  V programu nechybělo ani oblíbené využívání nových technologií. Žáci se seznamovali s programováním miniaturních robotů – ozobotů, dále samostatně navrhovali objekty pro 3D tisk, které následně přímo tiskli na 3D tiskárnách. Veškeré programování je dnes pro žáky dostupné hravou formou, a tak si ho může bez obav vyzkoušet opravdu každý.

Nově nabyté znalosti bychom rádi předali i žákům na prvním stupni, a tak se již těšíme na příští projektový den, který plánujeme pro mladší ročníky.