Slavnost slabikáře 2021V úterý 30.11. čekala žáky 1. třídy první velká zkouška. Překonat trému a před zraky publika ukázat, co se za tři měsíce naučili. Konala se „Slavnost Slabikáře“. Prvňáčci svým patronům, žákům 9. třídy, nejprve předvedli krátké pásmo písniček a básniček. Své vystoupení zakončili zkouškou ze čtení. Každý sám přečetl slabiky a slova z tabule a tím si zasloužili Slabikář. Deváťáci výkony prvňáků ocenili velkým potleskem a na oplátku jim zahráli pohádku o mravencích a cvrčkovi. Po pohádce následovalo slavnostní předání Slabikářů s osobním věnováním. Na závěr si všichni společně v kostýmech mravenečků zazpívali Mravenčí ukolébavku. Pro vzpomínku na tento den předali žáci 9. třídy prvňáčkům nádherný talisman v podobě mraveniště a mravenčí tablo. To je bude provázet po celou dobu školní docházky a přinášet jim štěstí. Celý slavnostní den jsme zakončili předáním dortu ve tvaru knihy, na kterém jsme si všichni moc pochutnali. Slavnost se velmi vydařila, vystoupení se povedla a prvňáčci si hrdě odnášeli domů Slabikář. Ať jim přináší hodně radosti při čtení!

Fotogalerie – prvňáčci  YouTube – pohádka  YouTube – Slavnost slabikáře