Technická soutěž T-PROFI v libereckém iQFABLABu

V pátek 11. 3. 2022 se v libereckém iQFABLABu konalo krajské kolo soutěže T-PROFI. V závodu o ceny vítězů se zapojilo celkem 6 soutěžních týmů. Cílem bylo postavit podle dokumentace funkční model elektrárny a soustruhu ze stavebnice Merkur a předprogramovaných elektrických modulů Arduino. Porota hodnotila rychlost dokončení stavby, dodržení použitých dílů, preciznost a stabilitu modelu. Jeden tým byl složen ze skupiny žáků 5. třídy základní školy a 2. stupně střední školy. Soutěž tak kladla důraz na spolupráci obou skupin.

Soutěž byla velmi napínavá, protože všechny týmy byly schopny dodat stavbu před ukončením časového limitu, rozhodoval tedy hlavně faktor správného zapojení a dodržení pokynů v dokumentaci.

Tým ZŠ Pěnčín se nakonec umístil až na 6. místě, nicméně nejcennějším přínosem bylo projít celým soutěžním dnem a získat nové zkušenosti.

FOTOGALERIE NOVĚ NA ZSPENCIN.ZONERAMA.COM – ZDE