Druháci a třeťáci dostali mokré vysvědčení

Letos se plaveckého výcviku zúčastnilo 40 žáků z 2. a 3. třídy.

S velkým napětím jsme sledovali, zda se výuka kvůli covidovým opatřením vůbec uskuteční nebo nebude zkrácena. Naštěstí se nic takového nestalo, a tak se děti mohly těšit z 10 čtvrtečních lekcí v jabloneckém krytém bazénu.

Výcvik začal před Vánocemi. Hned při první návštěvě bazénu byly děti rozděleny do 4 družstev podle svých plaveckých schopností. V nejlepší skupině „Delfínů“ plavalo 8 třeťáků a 3 druháci, ve skupině „Velryb“ byli 3 třeťáci a 5 druháků, ve skupině „Rybiček“ 5 třeťáků a 4 druháci. V poslední skupině „Krokodýlů“ plavali 2 třeťáci a 10 druháků. Všichni si bazén užívali a zdokonalovali si své plavecké styly i dovednosti.

Mokré vysvědčení si děti z bazénu odnášely 10. března.  Nejlepšími plavci se stali Honzík Horváth (2.třída), Zdeněk Belda a Alenka Neoralová (oba 3. třída). Odměnou jim byl odznak „DOBRÝ PLAVEC“. Poslední den proběhl ve znamení všech vodních atrakcí.

Už teď se děti těší na další ročník kurzu plavání.

Mgr. Lenka Stružská a Iva Landová