Vyhlášení výtvarné soutěže o nové logo školy

V pátek 16. 4. 2021 proběhlo vyhlášení výtvarné soutěže o nové školní logo. Soutěž byla určena pro žáky 4. – 9. třídy. Nejlepší práce vybrala komise složená ze 3 pracovníků školy + 3 externích odborníků (architekt, grafik, designer).

Členové komise posoudili vhodnost všech odevzdaných prací pro následné grafické zpracování a určili, že školní logo by mělo být jednoduché a měla by z něj být patrná příslušnost k místu školy. Mezi pracemi žáků se často objevoval motiv přírody, techniky, sportu a časté byly také korálky (někdy v počtu 7 – částí Pěnčína). Do finálového výběru bylo vybráno celkem 6 prací.

Jako nejvýstižnější symboly byly komisí vybrány motivy hor a korálky. Všechny požadované atributy dokonale spojovala jedna práce. Komise tedy rozhodla, že z 6 nejlepších prací vybere návrh Natálie Posledníkové ze 7. třídy. Všem finalistům gratulujeme a děkujeme za krásné návrhy. Poděkování patří také všem ostatním žákům, kteří se zapojili. Bylo skutečně z čeho vybírat. Pro všechny finalisty máme připravené věcné ceny a celkové vítězce patří obrovská gratulace. Děkujeme!

V tuto chvíli je již Natálčino dílo u grafika, který  nové školní logo dle jejího návrhu zpracovává. My vám v tuto chvíli přinášíme 6 nejlepších prací, a abychom vás příliš nenapínali, zveřejňujeme od pana grafika rozpracované náhledy, jak přibližně by mohlo nové školní logo vypadat. Na finální podobu si však budeme muset ještě chvilku počkat.

Natálie Posledníková ze 7. třídy – vítězka

Emilka Drdová z 5. třídy